TERMÍNY A PŘIHLÁŠKY

V této kategorii nebyly nalezeny žádné akce.

Kurzy, které právě běží

ZAČÁTEČNÍCI 
ZAHÁJENÍ: 20.10.2020 
Kurz 16 lekcí / 90 min
TERMÍNY: úterý 17:30 - 19:00
prosinec: 15
květen: 18, 25
červen: 1,8,15,22,29
září: 7, 14, 21,
říjen: 5,12,19,26
listopad: 2
PRO KOHO: dospělí + děti od 13 let

POKROČILÍ 
ZAHÁJENÍ: 20.10.2020 
Kurz 16 lekcí / 90 min
TERMÍNY: úterý 19:30 - 21:00
prosinec: 15
květen: 18, 25
červen: 1,8,15,22,29
září: 7, 14, 21,
říjen: 5,12,19,26
listopad: 2
PRO KOHO: dospělí + děti od 13 let

ZKUŠENOSTI LIDÍ Z KURZU

Kurz od Martiny byl perfektní. Na každou lekci jsem se strašně těšila. Oči si úžasně odpočinuly, naučila jsem se s nimi pracovat (cviky posilující oční svaly i cviky, které oči uvolňují). Již dříve jsem přečetla knihy, které se očním cvikům věnují, ale teprve na kurzu mi ty cviky začaly dávat smysl. V mládí jsem absolvovala oční laserovou operaci, která mě dočasně zbavila dioptrií. Po dětech se ale začaly pomalu vracet zpátky. Díky každodennímu procvičování jsou oči uvolněné, necítím v nich tlak, který dříve byl hlavně večer. Pomalu se mi začíná lepšit dvojí vidění textu. Při slunečném dni vidím ostřeji do dálky. Kurz je krásně celostní, takže kromě očí se mi zlepšil také tinitus v uších, nebolí mě záda. Vřele doporučuji všem, kdo chtějí na svém zdraví a duševní pohodě pracovat.
Lucka, 39 letAsistent pedagoga
Kurz Martiny je pro mě oázou klidu a uvolnění. Rozšířením obzorů v oblasti souvislostí ve fungování našeho těla. Fascinujícím náhledem do propojení mozku a očí, ducha a těla. Tento kurz není zdaleka jen o očích.... Doporučuji všem, kteří mají zájem starat se a pečovat o své tělo, o své tělesné i duševní zdraví. Martina má vzácný dar s humorem předávat bohaté zkušenosti nabyté léty praxe v oboru.
Eva, 51 letFilharmonie Brno, violoncellistka
Jsem absolvent začátečníků a pokročilých a můžu doporučit všem. Zajímavé, zábavné, poučné, uklidňující a HLAVNĚ, odložila jsem brýle na čtení 2. Nic není zadarmo a musí se cvičit. Mně stačilo 3x týdně 15min. Doporučuji všem.
JanaLaborantka, nyní v zaslouženém důchodu 🙂
Na kurz me prihlasila partnerka (mam genetickou degeneraci sitnice), moc se mi ze startu nechtelo, neb jsem tomu neveril, ale nakonec jsem sel. Jeste pred tim mi teda koupila knihu od M. Schneidera, tak mozna to melo vliv. Cviceni je dost pestre, coz mi prijde super asi hlavne kvuli tomu, ze nektere cviky mne nesedi a jine mi prijdou vyborne. Cviceni doporucuji, lektorka je velmi vsestrana, o zraku vi vic, nez jsem cekal. Pro me, jako technika, je obcas narocne cviky uchopit a prijdou mi ojedinele skoro az esotericke, ale za to jiste nemuze lektorka. Kurz se mi natolik libil, ze jsem po zacatecnicich absolvoval i pokrocile.
Kuba, 35 letgeotechnik
S Kubíkovou diagnózou jsme za Martinou přišli před dvěma roky. Kubík měl tehdy přes 8 dioptrií a silný NYSTAGMUS. Dnes po dvou letech cvičení se Kubíkovi zlepšil zrak o 30 procent a nystagmus již nemá. Podle diagnóz Kubík neměl nikdy jezdil na kole. Dnes jezdí 20ti kilometrové trasy, jezdí na lyžích jako každé zdravé dítě. Odvedli jsme všichni hodně práce, celostní přístup Martiny vedl k tomu, že Kubík si srovnal držení těla, celkově zesílil. Máme za sebou kus práce, která stála za to. Dále pokračujeme na zlepšování 🙂
Kubík, 6 letČerstvý prňáček
Mnoho lidí si u nás stěžovalo, že špatně vidí, že mají unavené oči a další jiné problémy, tak mě napadlo, že bychom si u nás vlastně mohli uspořádat kurz tréningu očí, který by těmto lidem mohl napomoct. A protože znám Martinu i z jiných kurzů, které jsme spolu pořádaly, tak když jsem se dozvěděla, že dělá taky ŠANCI PRO OČI, tak to pro mě byla obrvská výzva se do toho pustit. Sama pracuji hodně s počítačem, hodně čtu, ráda šiju takže oči potřebuji děnně. Začal se mi zhoršovat zrak na blízko, měla jsem hodně unavené oči a ten kurz mi v tom moc pomohl.
Dagmar, 50 letVedoucí městské knihovny
Na kurz Šance pro oči chodím moc ráda. Nejdřív jsem navštěvovala začátečníky, pak pokročilé a teď kondičky. Toto cvičení je pojato komplexně a je dle mého názoru opravdu unikátní. Lektorka Martina vše vysvětlí, zopakuje a ukáže, případně při cvičení opraví a dovysvětlí. A tak si každý může doma cvičit sám s jistotou, že cvičí správně. Pro mne bylo hodně důležité dozvědět se, že stres působí i na naše oči a co s tím lze dělat. V kurzu osvojené nejrůznější dechové a relaxační techniky mne navíc baví, a tak je cvičím každý den. Potřebovala jsem brýle na čtení (1,5 dioptrie). Když cvičím v kurzu 1,5 hodiny 1x týdně, oči se mi postupně zlepšily natolik, že jsem brýle nepotřebovala. Bohužel kvůli přerušení kurzu kvůli "korona virovým opatřením" se mi oči opět zhoršují. Doma se totiž sama cvičit nedonutím. Tento kurz je prostě skvělý. Z každého cvičení odcházím a oči mám procvičené a uvolněné a navíc se dozvím i něco nového... Moc děkuji Martině za její přístup.
Hanka 53 letrozpočtářka vodních staveb, denní práce u počítače
Na kurz jsem se přihlásil kvůli časté únavě očí, která přecházela do bolestí hlavy a snižovala soustředění. Díky netradičním cvikům, které jsem se zde naučil, se mi podařilo mnohem více uvolnit a udržovat své oči ve zdravějším stavu. K některým cvikům se v náročnějších situacích vracím i po kurzu. Proto bych ho doporučil nejen těm, kteří mají akutní problém s očima, ale i těm, kteří se často cítí být pod tlakem.
Vláďa 27 letStudent PhD.
Kurz šance pro oči má přiléhavý název, pro mě to je opravdu šance na to, že můžu vidět mnohem líp, že se můžu sama rozhodnout, jestli si chci zlepšit zrak. Dostali jsme během kurzu mnoho možností, cvičení, které vedou k opravdovému zlepšení zraku. Lektorce Martině děkuji za skvělé vedení lekcí a taky za to, že mi pomohla změnit pohled nejen na témata týkající se zraku a vidění. Řekla bych, že mi to pomohlo rozšířit svoji mysl celkově, nejen co se týká zraku. Teď už vím, že si můžu sama pomoct a taky vím jak !!! Moc děkuji 😊
Hanka 52 letUčitelka v MŠ
Martino, chtěl jsem Vám sdělit, že jsem moc rád za váš kurz, který mi na oči opravdu pomohl. O očních cvicích jsem slyšel už tak před 20 lety, ale nikdy jsem neměl důvěru je ani zkusit. Co je teď podstatné, že se mi zrak zlepšil na dálku (brýle mám na blízko). Ještě v lednu jsem pravým okem viděl hůř než levým a to jak na blízko, tak na dálku. Teď vidím pravým okem na dálku lépe než levým. Přitom i to levé se zlepšilo. Co se týká vidění na blízko, tam to hodně záleží na denní době. Nejlépe vidím mezi 15-17 hodinou odpoledne.
David, 43 letProgramátor
Ve stresu a nesoustředěnosti se mi šilhalo jedno oko. Dnes po kurzech cítím a vnímám svoje oči, umím kontrolovat, když oko začne ujíždět a ihned vědomě oko srovnám. Tato věc mi samozřejmě vadila i jako ženě, která chce být krásná v každé situaci. Hrozil mi glaukom a uvolňovacími cviky jsem snížila nitrooční tlak, HURÁÁÁ. Objevila jsem na kurzech, že mám zkříženou lateralitu a naučila jsem se lépe pracovat se zapojování levé a pravé hemisféry. Tím jsem si srovnala nerovnoměrné zatížení těla v práci a přestaly mě bolet záda.
Pavlína, 36 letMajitelka kadeřnického salónu
Oči mě trochu zlobily od malička, jsem dalekozraká, mám za sebou dvě operace šilhavosti v dětství. Ale po operacích až do cca 30let jsem brýle vůbec nepotřebovala ( i když jsem je měla od očního lékaře stále v pohotovosti - cca 0,5 dioptrie obě oči:-)). Pak ale přišly děti, počítače, mobily a čtyřicítka na krku a oči začaly jít rapidně dolů, postupně jsem se dopracovala na 4 dioptrie levé oko, 2,5 pravé. Už od malička mě brýle obtěžují, ale když nevidíte, není zbytí :-(. Už ani nevím, jak jsem na kurz Šance pro oči narazila, ukázková hodina mě nadchla a tak to zůstalo i v každé hodině kurzu, Mám za sebou začátečníky i pokročilé. Ale nazvala bych se věčným začátečníkem a vydala jsem se do tohoto kurzu znovu. Tady se totiž oči radují. Naučila jsem se spoustu úžasných cviků, jak oči uvolnit a vytrénovat oční svaly. Když jsem do kurzu pravidelně chodila, cítila jsem, že brýle nemusím nasadit. Díky covidu teď cvičím občas sama, není to ono, pravidelnost je základ. Ale cokoliv i tak z kurzu pro oči použiju, cítím, jak mi děkují. A oči je třeba si hýčkat! A ještě jedna věc - Martina, která kurzy vede, je úžasná....
Renata 44 letvysokoškolský učitel
Téměř permanentně jsem nosila kontaktní čočky, byla jsem na nich závislá. Naučila jsem se je odkládat, moje oči začaly být méně unavenější. Z netrpělivosti jsem podstoupila operaci výměny čoček, která nebyla zcela úspěšná. Od té doby na kurzech krok po kroku navracím oči do kondice. Po lekcích vždy odcházím zklidněná, odpočinutá. Martina nás učí, jak pracovat se stresem v těle, díky meditacím začínám opět věřit, že i přes zákrok, který jsem absolvovala, bude mé tělo a mé oči zase fungovat tak, jak mají.
Marcela, 45 letPronajímatelka nemovitostí
Na brýlích jsem byla úplně závislá, ráno jsem si je nasadila, celý den jsem je měla, večer sundala. A druhý den nanovo. Bez nich jsem se nedokázala pohybovat ani po vlastním domě. Měla jsem problémy se suchýma očima, pálily mě. Vadil mi vítr a i za brýlema mě slzely oči. Po kurzu to mám tak, že oči mi vůbec nevysychají, brýle jsem už v době kurzu začala odkládat, až jsem se dopracovala k tomu, že je nosím pouze na řízení auta. Nejzajímavější na kurzech bylo asi to, že vlastně to všechno je řízené hlavou a mozek nás hrozně “oblbuje“. Naučili jsme se spoustu fíglů, a těma různýma věcma jsem pak bavila doma celou rodinu.
Kamila
V soukromí cvičím méně ale zacvičím si. Jsem ráda, že můžu přijít sem a pod vedením lektorky si opravdu zacvičit tak, jak se to správně má. Ne zkráceně, jak se to různě v televizi ukazuje.
Alena, 50 letMasérské, rekondiční a regenerační masáže
Napíšu pár řádku o kurzu,který jsem s Vámi absolvovala, bylo to opravdu famozní, jak jsme procvičovali naše oči, ze začátku jsem nevěřila, jak je možné s nimi pracovat, kolik existuje metod ke zkvalitnění zraku. Doporučuji všem, kteří mají oční vady, začínají hůř vidět a hlavne se chtěji postupně zbavovat brýlí.... kurz probihá ve velmi přatelské atmosféře, kde se učastníci seznamují se všemi formami nácviku, ktere mohou samozřejme cvičit doma. Do kurzu jsem se take přihlásila kvůli Vám, jednak jste profesionální lektorka a take velmi empatická žena, která navodila tu atmosferu příjemnou a kamarádskou, kdy jsme si všichni oddechli od starosti všedních dnu a zapracovali na svých očích
Dáša, 55 let

Prohlédněte si záznam z pořadu Dobré ráno v České televizi - představení metody, ukázky, povídání...

Vysílání v České televizi ...kreslení pravou hemisférou je především o sebevědomí = vědomí sebe....

Sestřih regionální televize z přednášky o kreslení ... skupina má obrovský vliv na náš úspěch

Reportáž o kurzech ŠANCE PRO OČI, povídání a ukázka cvičení v Městské knihovně v Tišnově