KRESLENÍ PRAVOU MOZKOVOU HEMISFÉROU

 .... i VY umíte kreslit. Každý to umí, protože všichni jsme tvůrci. 

KRESLENÍ PRO FIRMY

Kreslení a manažeři???? Jde to vůbec dohromady? Nejenže jde, dokonce má kreslení u manažerů velmi pozitivní ohlas.

Manažeři jsou velmi vytížená cílová skupina v každé firmě. Pracují mnohdy více jak deset hodin denně, nedokáží odpojit mozek od práce, často ani v noci. V podstatě jsou stále v práci. Kvůli tomu, že neumí jejich mozek odpočívat, mají poté problémy naladit se sami na sebe a odreagovat se od stresu v práci. Jak se tato skutečnost odráží v realitě, víme všichni. Lidské tělo nemá neomezené zdroje.

Kreslení je v tomto ohledu velmi užitečným nástrojem právě pro relaxaci a otevření dalších možností růstu osobnosti manažerů. Ačkoliv ze začátku často panuje skepse, že myšlenky prostě nelze vypnout a není možné zvládnout nakreslit během pár hodin obrázek, postupně se začne otevírat prostor, který vtáhne účastníka do činnosti a zůstává po nějakou dobu uvnitř.

A protože "Opravdový svět" není jen o kreslení, ale také o vhledu do nových možností a poznání, upozorňuji během kreslení na informace, které o sobě v průběhu tvoření dostáváme. Při kreslení probíhají vnitřní boje, naše ukryté vnitřní strachy vylézají na povrch. Také se ukazuje schopnost trpělivosti, ochota přizpůsobit se, to, zda umíme využít v životě všechny dostupné zdroje, jak používáme kreativitu a tak dále.

Po ukončení kreslení nahlížíme do obrázků, které nám opět prozradí mnoho informací o nás samotných. Učíme se vnímat věci nejen na povrchu ale v jejich podstatě. Tohle je využití pravé hemisféry. Náš mozek potřebuje nejen naši logickou "tabulkovou" levou hemisféru, ale také vnímavou "přijímající" pravou hemisféru. Právě tohle je pro manažery důležité, naučit se využívat mozek v celé šíři jeho možností a schopností a na základě toho dělat lepší rozhodnutí nejen v práci ale i ve svém životě.

Kreslení pravou mozkovou hemisférou pro firmy je zcela individuální záležitost a každý projekt plánujeme společně s firmou podle jejich konkrétních potřeb a představ. Mohou proběhnout čtyřhodinové bloky kreslení, jeden celý den, až po třídenní plnohodnotný kurz kreslení.

PhDr. Tomáš Vysoudil, obchodní ředitel Allianz pojišťovna, a.s.:

Akce pod názvem "kreslení pravou mozkovou hemisférou" je velice obohacující a to hned v několika směrech. První rozměr je sebepoznání, což je pro další rozvoj jedince naprosto klíčové a současně tzv. vnímání skutečné reality a odpoutání se od "virtuální reality, ve které všichni trochu žijeme". Druhý rozměr, který využijeme je v oblasti managementu a firemních hodnot, kdy je naprosto fantastické docílit skupinově dosažení na první pohled nereálné vize či cíle, pochopit význam týmové motivace a klíčové je naučit se správně vnímat zpětnou vazbu, zkrátka fantastické! Osobně jsem přesvědčen, že 3 hod této aktivity vydají za 2 leté studium managementu a psychologické teorie a myslém, že pro praktický management doporučuji všem společnostem, které považují lidské zdroje za klíčové a chtějí na správných lidech stavět svoji firemní kulturu. Děkuji za tuto příležitost a těším se na další setkání.

 

Ing. Šárka Ticháčková, vedení firmy STT SERVIS s.r.o.

V květnu jsem absolvovala kurz Tužka se svým synem tak trochu z donucení z jeho strany. Odjížděli jsme z něj v neděli oba nabití pozitivní energií a s obrovským nadšením. Takový zážitek jsem si prostě nemohla nechat jen pro sebe.

V naší firmě již delší dobu uvažujeme, jak posunout naše spolupracovníky dále tak, aby to bylo prospěšné nejen pro naši společnost, ale hlavně pro ně samotné. Záměrem bylo pracovat na posílení sebevědomí tím, že jim pod rukami bude pouze jejich vlastním přičiněním a vůlí vznikat něco, co považovali na počátku za téměř nemožné. Dále pak uvědomění si, že svět kolem nás není jen takový, jaký jsme ho zvyklí vídat, ale že je možné se dívat na věci i jinak a také k nim tak přistupovat. Na tom všem jsme tři dny pod vedením paní Martiny intenzivně pracovali a všichni jsme odjížděli spokojení a nadšení s chutí pokročit příště zase někam dále. Děkujeme.

 

Radek Černý, majitel a ředitel firem KERASERVIS, RCJ, DEHO, KAŠTANOVÁ:

Ahoj Marti, kresleni pravou hemisférou a především Tve kvalitní a jedinečné  "podáni" mi znovu potvrdilo, ze v každém z nás stále existuji skryté věci a pocity, které je třeba objevovat. 
Poznáni sama sebe je přitom podle mě základ úspěchu v dnešní zrychlené a tvrdé době. Kurz nabízí také skrytý luxus v tom, že máš čas pouze sám na sebe a to vždy několik hodin v kuse. Myslím si, že kurz by měl navštívit každý, kdo chce život skutečně prožit a ne jen "přežít". Dekuji za skvělý zážitek, s úctou Radek

 

Ing. Libor Peichl, ředitel a jednatel společnosti SCHOTT:

Vážená Martino, mám technické vzdělání a sedmnáct let se živím technickou či organizační prací, přesto nebo proto moje mysl pošilhává a sem tam touží po činnostech, které se neřídí přesnými normami a předpisy, nařízeními a omezeními. Potřeba vytvořit něco naprosto originálního a navíc vlastními silami je osvobozující. Doby, kdy jsme používali pastelky nebo vodovky jsou dávno pryč a jako by se vytratila odvaha je opět vzít do ruky a prostě něco nakreslit, namalovat. I ten nejvzdělanější učenec i ten nejprotřelejší manažer i ten nejdrsnější hrubián zjihne při pohledu na prázdný papír s doznáním, "to neumím". Následně dosažený výsledek pak umožňuje uvědomit si, že tvořivé schopnosti a fantazie neodešli s dospělostí, samotné malování posiluje sebedůvěru a odvahu. Nechci přeceňovat přínos tříhodinového kurzu, nezaregistroval jsem však nikoho, kdo by nebyl z něho nadšený a nebyl uspokojený svojí jinak netušenou schopností, případně posílen potvrzením úsloví, když se chce, tak to jde.

 

Ing. Dušan Štainer, majitel poradenské agentury Štainer consulting:

Důvodů, proč jsem zařadil kreslení pravou mozkovou hemisférou do pracovních workshopů pro manažery bylo více:

- hledání nové kreativní metody, která zprostředkuje manažerům hluboký vnitřní zážitek a navodí relaxaci
- potřeba posílit sebedůvěru manažerů ve vlastní potenciál a snížit obavy z přicházejících změn v dosavadním způsobu provádění práce
- uvědomění si významu zkušeného manažera / kouče pro rozvinutí skrytého potenciálu podřízených spolupracovníků
- schopnost diskutovat o motivaci na základě vlastního intenzivního pracovního zážitku a uvědomit si vliv správné komunikace ze strany manažera na pozitivní přijímání konstruktivní kritiky jeho podřízenými
- rozvinout schopnost manažerů dívat se na věci jinak a vnímat svět kolem sebe takový jaký je ve skutečnosti a vidět v přicházejících změnách pozitivní příležitost naučit se nové věci a rozvinout své schopnosti
- uvědomit si, že vize toho, co chceme v budoucnosti dosáhnout, může být na začátku pro lidi neuvěřitelná a spojená se strachem, protože si nedokážou představit, jak by to mohli sami dokázat a jak se  potom zlepší jejich pocity, když udělají s pomocí a podporou manažera / kouče první úspěšné kroky a dostaví se výsledek, který je překvapí, potěší a povzbudí pokračovat s chutí dopředu, protože teď už věří v sebe a věří ve vizi
- pochopit, co znamená pojem potenciál k dalšímu osobnímu rozvoji
Moje očekávání se splnila, účastníci byli nadšení. Hodlám metodu dál využívat a rozvíjet její aplikaci pro manažerský trénink.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Prohlédněte si záznam z pořadu Dobré ráno v České televizi - představení metody, ukázky, povídání...

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Vysílání v České televizi ...kreslení pravou hemisférou je především o sebevědomí = vědomí sebe....

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Sestřih regionální televize z přednášky o kreslení ... skupina má obrovský vliv na náš úspěch

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Reportáž o kurzech ŠANCE PRO OČI, povídání a ukázka cvičení v Městské knihovně v Tišnově