KRESLENÍ PRO DĚTI

Naše děti jsou citlivá stvoření, dokáží však mnohem víc, než si myslíme. V kurzu kreslení pravou mozkovou hemisférou zvládnou téměř všechna cvičení a obrázky, která jsou v kurzech pro dospěláky. Nikdy mě tohle nepřestává udivovat. Kurzy kreslení pravou mozkovou hemisférou pro děti jsou buď ve formě celoročních kurzů, víkendových kurzů nebo příměstských táborů. Kurzy jsou přizpůsobeny dětskému temperamentu a potřebám a jsou určeny pro děti ve věku od 9 až do 18 let. 

Celoroční kurzy kreslení pravou hemisférou
Systematický přístup ke kreslení a tvoření. Procházíme různé techniky: portrét, inverzní kresba, prostor a perspektiva, světla a stíny a další. Vytváříme společně bezva partu, která roste v průběhu roku a let nejen v oblasti tvoření ale i života. Základem je sebevědomí, tedy vědomí sebe: vím - kdo jsem, vím  - co umím a vím - co neumím. S tím se malé i velké děti učí pracovat a být patřičně hrdé nejen na svoje klady ale také nedostatky, protože právě nedostatek může znamenat originatu. Celoroční kurz má vždy své téma, jehož popis najdete v přihlášce do tohoto kurzu.

Víkendový kurz PORTRÉT - DĚTI OD 9 LET
Děti se stejně jako v kurzu pro dospělé naučí vnímat drobné detaily, které jsou základem pro kreslení. Procvičí si schopnost být trpělivÉ, být samy se sebou a se svým výtvorem spokojené. Budou se učit vidět na první pohled, co se povedlo a z toho, co se nepovedlo, vytěžit zisk a ne se tím trestat. Dvoudenním výsledkem je portrét podle barevné fotografie.

Prohlédněte si záznam z pořadu Dobré ráno v České televizi - představení metody, ukázky, povídání...

Vysílání v České televizi ...kreslení pravou hemisférou je především o sebevědomí = vědomí sebe....

Sestřih regionální televize z přednášky o kreslení ... skupina má obrovský vliv na náš úspěch

Reportáž o kurzech ŠANCE PRO OČI, povídání a ukázka cvičení v Městské knihovně v Tišnově